wonder

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈwʌndə/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/ˈwʌndɚ/ ,USA pronunciation: respelling(wundər)

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
wonder vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (ask oneself, be curious to know)merak etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 I wonder if wine can be made from cherries. Let me look on the Internet.
 Şarabın kirazdan yapılıp yapılamayacağını merak ediyorum. İnternete bir bakayım.
wonder vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (polite request)acaba ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
 I wonder if you would be interested in buying this car over here.
 Şu karşıdaki otomobili satın almayı ister misiniz acaba?
wonder nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (amazement)hayret, şaşkınlık i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The child's wonder at the kaleidoscope never ended.
 This sentence is not a translation of the original sentence. Muhteşem manzara karşısında hayreti yüzünden okunuyordu.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
wonder adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (miraculous) (ilaç, vb.)mucize s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 Penicillin was once considered a wonder drug.
wonder nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (cause of amazement)hayret nedeni i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  şaşkınlık sebebi i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 This baby has been such a wonder for us.
wonder nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (miracle)harika i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The Panama Canal is one of the wonders of the modern world.
wonder viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (be amazed)hayret etmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  hayrete düşmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  hayran kalmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 He could not believe what he saw. He just wondered at it.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
miracle drug,
wonder drug
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
(effective new drug)mucize ilaç i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Penicillin was called a miracle drug when it first came out because it stopped infections.
no wonder interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" (it is not surprising)-e şaşmamalı ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
 No wonder the house is so cold, the heater is broken! No wonder the baby is crying, his diaper needs to be changed.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'wonder' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: I wonder [what, how, why, when, where, who], the seven wonders of the world, (she is) a wonder [child, student], daha fazlası...

wonder' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'wonder'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.