whining

UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈwaɪnɪŋ/

From the verb whine: (⇒ conjugate)
whining is: Click the infinitive to see all available inflections
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
Bu sayfada: whining, whine

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
whining nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (crying)ağlama, sızlama i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  (gayri resmi)mızmızlanma, zırıldama i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The dog's whining grew louder.
whining nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (complaining)halinden şikâyet, yakınma i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  (gayri resmi)dırdır i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Sarah told the children to go to their rooms, as she was sick of their whining.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
whining adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (high-pitched) (ses)tiz s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 There's a strange whining sound coming from somewhere.
whining nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (sound) (ses)vızıltı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Patrick could hear the whining of a plane engine in the distance.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
whine viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (cry plaintively)ağlayarak yakınmak, sızlanmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  mızmızlanmak, zırıldamak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The dog whined outside the door.
whine viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (complain)şikayet etmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  mızmızlanmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 I can't stand Robert; he's always whining.
whine about [sth/sb] vi + prep (complain about) (bir şeyden/birisinden)şikâyet etmek, yakınmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The children were whining about how hungry they were.
whine nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (noise)sızıltı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  zırıltı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The radio wasn't properly tuned and the whine was giving Linda a headache.
whine nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (plaintive cry)inilti i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The dog's whine told Steve he wanted food.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'whining' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: the [kids', children's, students'] whining, constant whining from the [kids], the whining of [dogs, wolves, toddlers], daha fazlası...

whining' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'whining'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.