weeds

UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/wiːdz/US:USA pronuncation: IPAUSA pronuncation: IPA/widz/

Bu sayfada: weeds, weed

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
weeds,
widow's weeds
nplplural noun: Noun always used in plural form--for example, "jeans," "scissors."
(mourning clothes)matem elbisesi i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The woman dressed in weeds for a month after her husband passed away.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
weeds nplplural noun: Noun always used in plural form--for example, "jeans," "scissors." informal, dated (clothing)kıyafet i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  giysiler çoğ. i.çoğul isim: Birden fazla varlığı ya da kavramı ifade eder.
 The peasants wore weeds made from rough burlap.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
weed nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. often plural (unwanted plant)yabani ot i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 This garden's full of weeds.
 Bahçe yabani otlarla dolu.
weed nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. uncountable, slang (drug: marijuana) (esrar, argo)ot i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Do you want to buy some weed? He sat in his rocking chair smoking his weed.
the weed nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. informal (tobacco)tütün i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Don is addicted to the weed; he smokes 40 a day.
weed [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (pull weeds)otları yolmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  yabani otları temizlemek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 Can you help me weed the garden?
weed [sth/sb] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." figurative (eliminate) (mecazlı)ayıklamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  çıkarmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  saf dışı etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  tasfiye etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 We need to weed all the poor performers from the company.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
weed nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (seaweed)yosun, deniz yosunu i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 He put some weeds in his aquarium, to great effect.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'weeds' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:

weeds' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'weeds'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar
Uygunsuz bir reklamı rapor et.