WordReference tam bu tümceyi çeviremiyor ancak her bir kelimeye tıklayarak anlamını görebilirsiniz.

wave back at


Aradığınız tam cümleyi bulamadık.
"wave" için olan girdi aşağıda gösterilmektedir.

Ayrıca bakınız: back | at

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (ocean, water: undulation) (okyanus, deniz, vb.)dalga i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The ocean waves rocked the boat.
 Okyanus dalgaları tekneyi sallıyordu.
wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (hand gesture)el sallayış, el sallama i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Amanda acknowledged Tim with a wave as she went past.
 This sentence is not a translation of the original sentence. El sallayışından aslında hiç de gitmek istemediği belli oluyordu.
wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (series)dalga i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 There was a wave of protests after the announcement of the new policy.
 Yeni politikanın açıklanmasının hemen ardından bir protesto dalgası başladı.
wave viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (make a hand gesture)el sallamak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 She waved goodbye to him.
 Ona, el sallayarak veda etti.
wave [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (gesture: hello, goodbye) (el, vb.)sallamak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 She waved goodbye to him.
wave at [sb],
wave to [sb]
vtr + prep
(gesture in greeting) (birisine)el sallamak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 Brent waved at his sons as he approached the house.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (undulation)dalgalanma i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  dalga i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The meter showed a sine wave.
wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (weather: surge) (soğuk, sıcak)hava dalgası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 A wave of cold air swept through the region last night.
wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (surge: of enthusiasm) (mecazlı)heyecan seli i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  coşku seli i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 There was a wave of enthusiasm after the team's win.
wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (rush of people) (mecazlı)insan seli i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 A wave of people flowed into the stadium after they opened the doors.
wave viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (flutter) (bayrak, vb.)dalgalanmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  salınmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 Three flags were waving in the wind.
wave [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (hold aloft) (tabanca, vb.)sallamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 Everybody ran when he started waving a gun.
wave [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (agitate, make flutter) (bayrak, vb.)sallamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  dalgalandırmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The spectators at the parade were waving flags.
wave [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (hair: curl) (saç, vb.)kıvırmak, dalga yapmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  ondüle yapmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 She waved her hair using her curling iron.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Deyimsel fiiller
İngilizceTürkçe
wave [sb/sth] off vtr phrasal sepphrasal verb, transitive, separable: Verb with adverb(s) or preposition(s), having special meaning, divisible--for example, "call off" [=cancel], "call the game off," "call off the game." (gesture goodbye to)el sallamak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The onlookers waved the train off as it left the station.
wave [sb/sth] off vtr phrasal sepphrasal verb, transitive, separable: Verb with adverb(s) or preposition(s), having special meaning, divisible--for example, "call off" [=cancel], "call the game off," "call off the game." figurative (dismiss, disregard)umursamamak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  önemsememek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  (argo)takmamak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
brainwave,
brain wave
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
usually plural (electrical impulse in the brain)beyin dalgası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Brainwaves carry messages throughout our bodies.
brainwave,
brain wave
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
figurative, informal (good idea) (mecazlı)parlak fikir i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
Not: Usually singular for this meaning.
 I had the brainwave of using apricots instead of dates, and the cake was delicious.
cold wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (period of extremely cold weather)soğuk dalgası, soğuk hava dalgası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The weather bureau forecast a cold wave.
crime wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (rise in rate of crime)suç dalgası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 A crime wave has been sweeping across the country.
heat wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (period: very hot weather)sıcak dalgası, sıcak hava dalgası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Experts have predicted a heat wave for most of the U.K. during early August.
perm nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. colloquial, abbreviation (hairstyle: permanent wave) (saç)perma i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 I'm tired of my straight hair, so I'm getting a perm.
tidal wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (tsunami)dev dalga i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  deprem dalgası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  tsunami i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The town of Hilo in Hawaii has suffered several deadly tidal waves in the last century.
tidal wave nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (big surge) (mecazlı)büyük artış i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 We've received a tidal wave of orders for our new product.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

wave back at' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'wave back at'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.