thunder

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈθʌndər/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/ˈθʌndɚ/ ,USA pronunciation: respelling(thundər)

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
thunder nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (noise of lightning)gök gürültüsü i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Karen heard thunder in the distance.
thunder viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (noise of lightning)gök gürlemek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The storm thundered overhead.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
thunder nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (long noise) (mecazlı)gürültü, patırtı, gümbürtü i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 There was a thunder of feet coming down the stairs.
thunder viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." figurative (make loud noise)gürültü/patırtı yapmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 Tom's blows thundered against the door.
thunder viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (speak loudly)yüksek sesle konuşmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  gürlemek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The priest was thundering from the pulpit.
thunder viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (move heavily, noisily)gürültüyle ilerlemek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  gürültü çıkarmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The cows thundered across the field.
thunder [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (utter loudly)gürlemek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  sertçe söylemek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 "Where are you going," Jemima's father thundered, as she tried to sneak out.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
clap of thunder nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (sudden loud noise made by thunder)gök gürlemesi, gök gürültüsü i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 A clap of thunder startled me.
thunderstorm,
thunder storm
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
(electrical storm)gök gürültülü fırtına i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The thunderstorm frightened our dog, who is afraid of the sound of thunder.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'thunder' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: it thundered throughout the [night, week], it [was, is] thundering (out, outside), it thundered at [noon, the picnic], daha fazlası...

thunder' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'thunder'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.