that's

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈðæts/US:USA pronunciation: respellingUSA pronunciation: respelling(ᵺats; unstressed ᵺəts)

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
that's contractioncontraction: Shortened form of word or words--for example, "I'd" = "I had," "can't" = "cannot." colloquial, abbreviation (that is) (bu, şu, o)-dır, -dir, -dur, -dür sonek
 Rick is always cheerful; that's one of the things I like about him.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
that's a different story interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" informal (quite the contrary)o zaman başka, o başka mesele
 Singing pop is pretty easy, but singing opera – well, that's a different story!
that's for sure! interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" informal (expressing agreement)orası kesin ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  ona ne şüphe ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
 This operation will relieve the pain in your abdomen – that's for sure!
that's it interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" informal (that is correct)bu kadar, işte bu kadar
  işte bu ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  yeter ama, yetti artık ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
 That's it! - that piece is the center of the jigsaw puzzle.
that's it interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" informal (I've had enough)bu kadar, işte bu kadar
  işte bu ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  yeter ama, yetti artık ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
 That's it! - all this noise has got to stop! That's it, you're fired: clear out your desk and leave!
that's life interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" informal (expressing acceptance of fate)hayat böyle ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  olur böyle şeyler ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
 I've missed the last train. Ah well, that's life!
that's right interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" informal (that is correct)doğru ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  aynen öyle ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
 That's right. The truck ran the red light and slammed into that car.
that's that interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" informal (that is the end of the matter)işte o kadar/hepsi bu kadar
 You're not going to marry that boy, and that's that! You're not going to the party, and that's that.
that's the thing interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" informal (that is precisely my point)işte mesele de bu
  demek istediğim bu
 That's the thing! I never wanted to get married in the first place.
that's the ticket interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" informal (that is exactly what's needed)aferin, bravo ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  işte böyle ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
 That's the ticket! Now you're sure to win the science fair.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'that's' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:

that's' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'that's'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.