sprinkle

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈsprɪŋkəl/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/ˈsprɪŋkəl/ ,USA pronunciation: respelling(springkəl)

Inflections of 'sprinkle' (v): (⇒ conjugate)
sprinkles
v 3rd person singular
sprinkling
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
sprinkled
v pastverb, past simple: Past tense--for example, "He saw the man." "She laughed."
sprinkled
v past pverb, past participle: Verb form used descriptively or to form verbs--for example, "the locked door," "The door has been locked."

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
sprinkle vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (grain, powder)ekmek, serpiştirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
sprinkle [sth] on [sth],
sprinkle [sth] onto [sth]
vtr + prep
(liquid: apply in small drops)ıslatmak, sulamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 Nancy sprinkled water onto the shirt before ironing it.
sprinkle [sth] in [sth],
sprinkle [sth] into [sth]
vtr + prep
(liquid: put in lightly) (sıvı)serpmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  serpiştirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 Harry sprinkled a few drops of vanilla essence into his cake mix.
a sprinkle of [sth] nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (seasoning: pinch) (tuz, biber, vb.)serpmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  koymak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The barista added a sprinkle of cinnamon to the cappuccino.
sprinkles nplplural noun: Noun always used in plural form--for example, "jeans," "scissors." (cake decoration)pasta süsü i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Amanda iced the cupcakes, then added sprinkles.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
sprinkle,
sprinkling
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
(light rain)hafif yağmur i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  çisenti i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
sprinkle viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (lightly rain)(yağmur) çiselemek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'sprinkle' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: sprinkle [it] with [oil, sugar, cinnamon, cheese, salt], sprinkle [oil] on [top, your food], sprinkle [oil] over the [top, crust], daha fazlası...

sprinkle' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'sprinkle'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.