sponge

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈspʌndʒ/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/spʌndʒ/ ,USA pronunciation: respelling(spunj)

Inflections of 'sponge' (v): (⇒ conjugate)
sponges
v 3rd person singular
sponging
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
sponged
v pastverb, past simple: Past tense--for example, "He saw the man." "She laughed."
sponged
v past pverb, past participle: Verb form used descriptively or to form verbs--for example, "the locked door," "The door has been locked."

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
sponge nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (item for cleaning)temizlik süngeri, sünger i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Fiona rinsed the sponge in clean water.
sponge nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (animal, natural sponge) (deniz canlısı)sünger i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Most sponges live in the sea, although there are freshwater species.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
sponge nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (sponge cake)pandispanya i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  sünger kek i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Adam divided the batter for his sponges between the cake tins and put them in the oven.
sponge viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." informal (obtain money, help)otlakçılık yapmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  otlanmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 Anna never pays her own way; she's always sponging.
sponge vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (clean with sponge)süngerle silmek/yıkamak/temizlemek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
sponge vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (soak with sponge)süngerle ıslatmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
sponge [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (stain: clean with sponge)süngerle silmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  süngerle temizlemek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 Linda sponged the wine stain on the carpet.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
sponge cake nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (light sweet cake)pandispanya i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
wash bag,
also UK: sponge bag
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
(bag for toiletries)makyaj çantası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'sponge' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eş anlamlılar: wipe, wet, wash, clean, mop, daha fazlası...
Eşdizimler: eat sponge cake, give the [patient, child] a sponge bath, it's time for your sponge bath, daha fazlası...

sponge' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'sponge'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.