spawn

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈspɔːn/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/spɔn/ ,USA pronunciation: respelling(spôn)

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
spawn nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. uncountable (eggs of a frog, fish, etc.) (kurbağa, balık)yumurta i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The frog deposited its spawn in the pond.
spawn nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (offspring of a frog, fish, etc.)döl, yavru i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  soy, nesil, sülale, zürriyet i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Once hatched, the spawn face a fight for survival.
spawn viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (frog, fish etc.: produce eggs)yumurtlamak, yumurta dökmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 This type of fish spawns in the spring.
spawn [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (frog, fish etc.: produce young) (kurbağa, balık)yumurtlamak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 A frog spawns thousands of tadpoles every year.
spawn vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (lead to)yol açmak, neden olmak, sebep olmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
spawn from [sth] vi + prep figurative (be produced)ortaya çıkmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  oluşmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  meydana gelmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 A great many books and films have spawned from his original story idea.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
spawn nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. often pejorative (creation)eser i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 This dreadful idea is the spawn of a large business conglomerate.
spawn nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative, pejorative (child, offspring)çocuk i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  velet i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  döl i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Amanda couldn't stand her neighbours and thought their spawn were equally obnoxious.
spawn [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." figurative, pejorative (people: procreate)çocuk sahibi olmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  üremek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 That man is despicable; people like him shouldn't be allowed to spawn children.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'spawn' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: [salmon, turtles, fish] are spawning, spawn [eggs, offspring, a devil], spawn in [the summer, fresh water, spring], daha fazlası...

spawn' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'spawn'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.