skirt

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈskɜːrt/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/skɝt/ ,USA pronunciation: respelling(skûrt)

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
skirt nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (item of women's clothing)etek i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 You look lovely in your blue silk skirt and blouse.
 Mavi etek ve bluz sana çok yakışmış, harika görünüyorsun.
skirt [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (border on)kenarından geçmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The fields skirt the highway on both sides.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
skirt nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. US, dated, figurative, vulgar, slang (woman) (kaba, argo)karı, karı kız i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Some men will do anything for a smile from a pretty skirt.
skirt nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (lower part of a dress)elbise eteği i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 This dress has a lovely, flowing skirt.
skirt nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (beef: type of steak) (et)kalın pançeta i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 I'd like some skirt of beef please, butcher.
skirt nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. US, slang (unmanly man) (erkek)hanım evladı, muhallebi çocuğu i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  (argo)karı kılıklı s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 Carry those boxes. Don't be such a skirt.
skirt nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (strip of fabric on furniture) (koltuk, kanepe, vb.)etek i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The skirt of this sofa is getting grubby.
skirt viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (pass along border)kenarından geçmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 If you drive this way, you will have to skirt around Glasgow.
skirt [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (be on the border)kenarında olmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The town skirts both Nottinghamshire and Derbyshire.
skirt [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (pass along border)kenarından geçmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 You'll have to skirt Paris on your way to the south.
skirt [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." figurative (avoid) (mecazlı)başından savmak, geçiştirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 He skirted the issue by leaving the meeting quickly.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'skirt' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: skirt the [coast, shore], a [blue, plain, polka-dot] skirt, the [boar, hikers, hills, cliff] skirted the [coast], daha fazlası...

skirt' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'skirt'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.