sigh

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈsaɪ/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/saɪ/ ,USA pronunciation: respelling(sī)


WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
sigh viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (express [sth] with breath sound)iç çekmek, göğüs geçirmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  (gündelik dil)of çekmek, ah etmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The teacher sighed as Mike gave his latest excuse for not doing his homework.
sigh nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (expressive breath sound)iç çekme, göğüs geçirme i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  (gündelik dil)of çekme, ah etme i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Linda's father's sigh told her how disappointed he was when he realised she had forgotten her mother's birthday again.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
sigh nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (sound: escaping air)tıslama sesi i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The airbed deflated with a sigh.
sigh viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." figurative (deflating sound)tıslamak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 Peter plunged a knife into the tyre, which sighed and deflated.
sigh for [sth],
sigh after [sth]
vi + prep
(pine, yearn)hasretini çekmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  çok istemek, arzu etmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  iç geçirmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 Rachel is still sighing after that promotion.
sigh [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (express with a sigh)içini çekmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  iç geçirmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 "Not again," Martin sighed, looking at his watch and seeing that Adam was half an hour late.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
sigh of relief nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (audible breath when difficulty is over)rahat bir nefes i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Prudence heaved a sigh of relief as her beloved horse was freed from the mud.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'sigh' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: let out a sigh of [relief, joy, satisfaction, despair, desperation], could hear sighs of pleasure coming from, let out a [deep, long, soft, reluctant] sigh, daha fazlası...

sigh' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'sigh'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.