reward

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/rɪˈwɔːrd/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/rɪˈwɔrd/ ,USA pronunciation: respelling(ri wôrd)


WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
reward nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (compensation)karşılık, ücret i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 He works hard for little reward.
reward nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (prize)ödül, mükafat i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The puppy expects a reward when it performs a trick.
reward for [sth] nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (prize for [sth])ödül, mükafat i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The soccer team received trophies as rewards for winning the tournament.
reward for doing [sth] nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (prize for doing [sth])ödül, mükâfat i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 I sat down with a cup of tea and a chocolate biscuit as a reward for doing all the housework.
 Müsabakayı kazanana çok değerli bir ödül vadediliyordu.
 Yaptığı iyiliklerin karşılığı (or: bedeli) bu olmamalıydı.
reward nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (financial recompense)para ödülü i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The company offers generous rewards for employees who perform well.
reward for [sth] nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (financial prize)para ödülü, ödül i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Police offered a reward for the outlaw's capture.
rewards,
rewards of [sth]
nplplural noun: Noun always used in plural form--for example, "jeans," "scissors."
(emotional benefits)mükafat i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  (eskil)ecir i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Teaching can be challenging, but it has its rewards.
reward [sb] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (give a gift, [sth] in return)ödüllendirmek, mükafatlandırmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 His boss rewarded him with a day off for his hard work.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
reward [sb] for doing [sth] v exprverbal expression: Phrase with special meaning functioning as verb--for example, "put their heads together," "come to an end." (give a gift for [sth] done)ödül vermek, ödüllendirmek, mükafatlandırmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The man rewarded Richard for returning his dog.
reward [sb] for [sth] vtr + prep (give a gift in return for [sth])ödüllendirmek, mükafatlandırmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The teacher rewarded the class for good behavior.
reward [sb] with [sth] vtr + prep (give in return for [sth] done) (birisine bir şeyi)ödül olarak vermek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 Mrs. Jones rewarded the helpful children with chocolate cupcakes.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'reward' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: reward her (for) her [good behavior, high performance, efforts], a [large, small, huge, meager, disappointing, handsome, fair] reward, a reward [card, scheme, program, system], daha fazlası...

reward' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'reward'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.