revolving

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/rɪˈvɒlvɪŋ/US:USA pronunciation: respellingUSA pronunciation: respelling(ri volving)

From the verb revolve: (⇒ conjugate)
revolving is: Click the infinitive to see all available inflections
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
Bu sayfada: revolving, revolve

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
revolving adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (that turns)dönen s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 We ate dinner around a revolving tabletop.
revolving adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." figurative (available on rotation)döner, rotatif s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
revolve viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (spin, turn)dönmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  çark etmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 "RPM" refers to the speed at which a record revolves on the turntable.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
revolve viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." figurative (be based on) (mecazlı)hakkında olmak, ile ilgili olmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
revolve viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (go around)etrafında dönmek, devretmek, devir yapmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
revolve [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (cause to rotate)döndürmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  çark ettirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  çevirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The motor revolves a blade, which chops the food finely.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
revolving | revolve
İngilizceTürkçe
revolving door nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (door that rotates)döner kapı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
revolving door nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative, informal (organization: high staff turnover) (mecazlı)personel devir hızı yüksek kuruluş i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'revolving' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:

revolving' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'revolving'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.