nominate

Listen:

UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈnɒmɪneɪt/

US:USA pronuncation: IPAUSA pronuncation: IPA/ˈnɑməˌneɪt/

US:USA pronunciation: respellingUSA pronunciation: respelling(v. nomə nāt′; adj. nomə nit)Inflections of 'nominate' (v): (⇒ conjugate)
nominates
v 3rd person singular
nominating
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
nominated
v pastverb, past simple: Past tense--for example, "He saw the man." "She laughed."
nominated
v past pverb, past participle: Verb form used descriptively or to form verbs--for example, "the locked door," "The door has been locked."

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
nominate [sb] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (appoint, name: [sb])atamak, tayin etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 We need to nominate a new secretary.
nominate vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (propose: [sb] for award) (birisini)ödüle aday olarak göstermek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
nominate [sb] for [sth] vtr + prep often passive (propose: for award)aday göstermek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 He was nominated in the "Best Actor" category but did not win the award.
nominate [sb] to [sth] vtr + prep often passive (appoint: [sb] to [sth])görevlendirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  vazifelendirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  tayin etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
nominate [sb] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (propose: [sb])aday göstermek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 Who's going to ask him? I nominate Paul.
nominate [sb] to do [sth] v exprverbal expression: Phrase with special meaning functioning as verb--for example, "put their heads together," "come to an end." (propose: [sb])için aday göstermek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 I nominate you to go and get us some ice cream.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'nominate' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:

nominate' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'nominate'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.