netting

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈnɛtɪŋ/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/ˈnɛtɪŋ/ ,USA pronunciation: respelling(neting)

From the verb net: (⇒ conjugate)
netting is: Click the infinitive to see all available inflections
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
Bu sayfada: netting, net

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
netting nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (mesh fabric) (kumaş)i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  örme i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The mosquito netting was old and musty, but it did the job.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
net nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (mesh to catch things)ağ ie tutma/yakalama i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The fisherman caught a few fish in his net.
net nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (sports: tennis)tenis ağı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
net nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (soccer: goal)(spor) kale ağı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  (voleybol, basketbol, vb.) file i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The soccer player got the ball into the net.
the net nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. mainly US, informal, abbreviation (internet)internet, net i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Rachel got on the net to send an email.
net adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (finance)kesintisiz, net s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
net adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (finance: after deductions) (finans)net s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  kesintisiz s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
net nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (finance)kesintisiz/net miktar, safi i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
net nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (openwork fabric)file i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Kate wore a sweater made of wool net over her dress.
net nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (police, etc.: attempt to catch [sb])tuzak i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The criminal slipped through the police's net.
net nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. informal (cricket: practice session) (kriket oyunu)antrenman i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Jim went for a net with a few of his teammates.
net nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. abbreviation (network)i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The IT guy hooked Sam's work computer up to the local net.
nets nplplural noun: Noun always used in plural form--for example, "jeans," "scissors." (cricket: practice area) (kriket oyunu)antrenman alanı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The cricket player went into the nets to practice his swing.
net vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (catch with net)ağ ile tutmak, ağ ile yakalamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  tuzağa düşürmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
net vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (finance)kazanmak, kâr etmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
net [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." figurative (collect, catch)yakalamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  tutmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The exterminator netted a large number of rats and then laid traps.
net [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (make a net)ağ yapmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The fisherman sat on a stool netting string all morning.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

netting' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'netting'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.