literature

Listen:

UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈlɪtrətʃər/

US:USA pronuncation: IPAUSA pronuncation: IPA/ˈlɪtərətʃɚ, ˈlɪtrə-/

US:USA pronunciation: respellingUSA pronunciation: respelling(litər ə chər, -chŏŏr′, litrə-)Bu sayfada: literature, lit
'literature' 'lit' için alternatif bir terimdir. Aşağıdaki satırlardan birinde veya birkaçında bulabilirsiniz.'literature' is an alternate term for 'lit'. It is in one or more of the lines below.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
literature nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (collective work of society)edebiyat, yazın i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 English literature is studied all over the world.
literature nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (studies, class)edebiyat dersi i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 After calculus class Dan had to go to literature.
literature nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (published work on a subject)yazılı eser, literatür i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Ian wrote his dissertation on a subject that would fill a gap in the literature for his field.
literature nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (publicity material)tanıtım malzemesi i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
literature nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (profession) (meslek)edebiyat i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The editor liked to tell people that he worked in literature.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
lit adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (space, object: illuminated)ışıklandırılmış, aydınlatılmış s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 The room was well lit.
lit adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (candle, cigarette: burning) (mum, sigara)yanan s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 I saw the man walking in front of me throw his lit cigarette on the sidewalk.
lit. adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." written, abbreviation (literary)yazınsal s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  edebi s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
lit. nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. informal, abbreviation (literature class, literature)edebiyat dersi i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Ben had lit immediately after lunch.
lit. adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." written, abbreviation (literal)abartısız s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  kelimesi kelimesine s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  aslına uygun s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  edebi s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
lit adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." figurative, slang (drunk)sarhoş s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  (argo)küfelik s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
lit adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." figurative, slang (excellent, amazing)harika ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  müthiş ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  süper ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'literature' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: [modern, contemporary, medieval, Shakespearean, romantic, creative] literature, literature in [English], [English] literature, daha fazlası...

literature' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'literature'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.