joke

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈdʒəʊk/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/dʒoʊk/ ,USA pronunciation: respelling( jōk)

Inflections of 'joke' (v): (⇒ conjugate)
jokes
v 3rd person singular
joking
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
joked
v pastverb, past simple: Past tense--for example, "He saw the man." "She laughed."
joked
v past pverb, past participle: Verb form used descriptively or to form verbs--for example, "the locked door," "The door has been locked."

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
joke nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (funny comment)şaka, espri, latife i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 He kept making funny jokes about the people there.
 Orada bulunan insanlar hakkında komik şakalar yapıp durdu.
joke nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (amusing story)fıkra, nükte i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 He told a joke about a priest, a rabbi and an imam.
 Bir rahip, bir haham ve bir imam hakkında fıkra anlattı.
joke viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (amuse others)dalga geçmek, alaya almak, eğlenmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  şaka yapmak, espri yapmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 She joked about his moustache.
 Adamın bıyığıyla dalga geçti.
 Merak etme, şaka yaptım. Senden nefret etmiyorum.
joke viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (tell or make jokes)şaka yapmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  şaka söylemek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  espri yapmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  şaka etmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 We were joking all night.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
joke nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (prank)muziplik i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  eşek şakası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 He played a joke on the unsuspecting actress.
joke nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative, informal (laughingstock) (mecazlı)alay konusu i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  (gayri resmi)maskara i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 That stupid guy is the biggest joke around!
joke nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative, informal ([sth] ridiculous) (mecazlı)rezalet s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  rezillik i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 His violin playing is a sad joke.
joke nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative, informal ([sth] trivial) (önemsiz şey, mecazlı)şaka i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 War is no joke.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Deyimsel fiiller
İngilizceTürkçe
joke around vi phrasalphrasal verb, intransitive: Verb with adverb(s) or preposition(s), having special meaning and not taking direct object--for example, "make up" [=reconcile]: "After they fought, they made up." informal (speak lightheartedly)şakalaşmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
dirty joke nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (vulgar piece of humour)açık saçık şaka, müstehcen şaka/espri i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 He was accused of sexual harassment because he kept telling dirty jokes at work.
no joke nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. informal ([sth] serious)ciddi şey i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 It's no joke when you trap your fingers in a car door.
No joke. interjinterjection: Exclamation--for example, "Oh no!" "Wow!" informal (I'm serious)şaka değil, şakası yok ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  şaka yapmıyorum ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
  ciddiyim ünl.ünlem: Üzüntü, sevinç, korku, kızgınlık, şaşkınlık gibi duyguları belirtir veya bir kimseyi çağırmak için kullanılır.
 No joke, John, she's really angry with you.
practical joke nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (trick, prank)eşek şakası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  muziplik i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Many people play practical jokes on their unsuspecting friends on April first.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'joke' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: joke about [him, the boss, his actions], a [funny, mean, good, bad, terrible] joke, at a joke shop, daha fazlası...

joke' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'joke'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.