Bu sayfada: impressed, impress

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
impressed adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (admiring)etkilenmiş s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  hayran kalmış s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 When he read the applicant's resume, Dan was very impressed.
impressed by [sth/sb],
impressed with [sth/sb]
adj + prep
(admired [sth])çok etkilenmiş s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 I was impressed by her professionalism. I was very impressed with George, because he was so smart.
impressed with [sth] adj + prep (stamped, imprinted with) (damga)basılmış s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 The medallion was impressed with the name of its creator.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
impress [sb] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (cause positive thoughts)etkilemek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  göz doldurmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  hayran bırakmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The student wanted to impress his teacher by finishing his homework early.
impress [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (stamp, imprint)damgalamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  mühür basmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The nobleman impressed his seal into the wax.
impress [sth] on [sb],
impress [sth] upon [sb],
impress upon [sb] [sth]
vtr phrasal sepphrasal verb, transitive, separable: Verb with adverb(s) or preposition(s), having special meaning, divisible--for example, "call off" [=cancel], "call the game off," "call off the game."
(stress the importance of)önemini vurgulamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 I must impress upon you all the need for complete secrecy. Ken tried to impress the importance of hard work on his children.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
impress [sb] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." dated (draft by force)zorla askere almak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The British military used to impress prisoners into the military.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'impressed' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:

impressed' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'impressed'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.