hack

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈhæk/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/hæk/ ,USA pronunciation: respelling(hak)

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
hack viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (with axe)kesmek, doğramak, yarmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
hack [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (access without authorization)heklemek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 Someone hacked our servers last night.
hack viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (access [sth] illegally)izinsiz girmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  izinsiz erişmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
hack nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (computing: alteration)(bilgisayar) şifre, kod, vb. Kırma i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Kyle developed an awesome hack for this program.
hack nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. pejorative (inferior journalist)alelâde yazar, düşük kaliteli eserler yazan yazar, yazar bozuntusu i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Tom's writing is terrible; he's a hack.
hack nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. pejorative ([sb] amateurish)amatör/tecrübesiz kimse i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 This salesman tried to sell a car to a homeless guy, what a hack.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
hack nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (worn out horse)yorgun at i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
hack nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. UK (horse for hire)kiralık binek atı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
hack nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. UK (horse ride)atla gezinti i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
hack nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. pejorative ([sb] lacking integrity)düzenbaz i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 That guy is a political hack, just in it for the money and the power; he'd do anything to get votes.
hack viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (computers: coding)(bilgisayar) şifre/kod kırmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
hack viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (cough)öksürmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 Grandma was hacking so much that she was having trouble breathing.
hack through vi + prep (cut through jungle)ormanda ilerlemek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  çalıları keserek yürümek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 We hacked through the jungle for hours.
hack [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." informal, figurative (produce hastily, roughly)aceleyle yapmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The deadline was approaching fast, so Kelly just hacked something out and handed it in.
hack [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (cope, tolerate)tahammül etmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  dayanmak, katlanmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  başa çıkmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 Dan couldn't hack it, so he got fired.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
hacksaw,
hack-saw,
hack saw
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
(fine-toothed saw)demir testeresi, vargel testere i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Rodney used a hacksaw to cut the wood.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'hack' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: a [computer, game, software] hack, [download, write] a hack for, the hack had a virus (in it), daha fazlası...

hack' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'hack'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.