entertaining

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˌɛntərˈteɪnɪŋ/US:USA pronunciation: respellingUSA pronunciation: respelling(en′tər tāning)

Bu sayfada: entertaining, entertain

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
entertaining adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (interesting)ilginç, ilgi çekici s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  eğlenceli, eğlendirici s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 At dinner, the host told the guest a number of entertaining stories about her youth.
entertaining nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (hospitality)misafir ağırlama i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 They haven't done much entertaining since their baby was born.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
entertain [sb] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (have as guests)misafir etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  ağırlamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 We're entertaining my boss and his wife for the weekend.
entertain viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (be amusing)eğlendirmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  eğlendirici olmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 Some TV shows manage to entertain and educate at the same time.
entertain viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (have guests)misafir kabul etmek, misafir ağırlamak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The high-flying couple entertain every weekend.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
entertain vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (idea)(fikir, vb.) hatırda tutmak, göz önünde bulundurmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  düşünmek, kafa yormak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
entertain vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (people)eğlendirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  oyalamak, meşgul etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  misafir etmek, ağırlamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'entertaining' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: the entertaining of the [guests, visitors, kids], is in charge of the entertaining of the [guests], one of her hobbies is entertaining, daha fazlası...

entertaining' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'entertaining'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.