crowd

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈkraʊd/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/kraʊd/ ,USA pronunciation: respelling(kroud)


WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
crowd nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (many people)kalabalık i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  güruh i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The circus act never failed to attract crowds of curious people.
 Sirk gösterisi her zaman meraklı bir insan kalabalığını çekmeyi başarmıştır.
crowd nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (audience)seyirci, izleyici i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The performer attracted a small crowd.
crowd nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (specific group)grup, topluluk i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The festival attracted a youthful crowd.
crowd nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (the populace, the masses)halk i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  kitle i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 She was so beautiful that she would never be lost in the crowd.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
crowd of [sth] nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (items) (mecazlı)yığın i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 A crowd of boxes blocked the path.
crowd viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (to form a crowd or throng) (etrafına, vb.)toplanmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  (gündelik dil)üşüşmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  (bir yere)doluşmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  yığılmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 Everyone crowded around to see the new puppy.
crowd [sb/sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (push, press forward)sıkıştırmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The fans crowded the celebrity in their eagerness to get close to her.
crowd [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (fill to overflowing)çok doldurmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  yer bırakmamak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 That biscuit tin is too crowded - take a few out.
crowd [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (baseball)çeviri bulunamıyor
 The batter crowded the plate in anticipation of the first pitch.
crowd [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (nautical)doldurmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The sailors crowded on as much canvas as the mast could carry.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Deyimsel fiiller
İngilizceTürkçe
crowd [sb/sth] out vtr phrasal sepphrasal verb, transitive, separable: Verb with adverb(s) or preposition(s), having special meaning, divisible--for example, "call off" [=cancel], "call the game off," "call off the game." (leave no room)yer bırakmamak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  tıka basa doldurmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
crowd [sth] out vtr phrasal sepphrasal verb, transitive, separable: Verb with adverb(s) or preposition(s), having special meaning, divisible--for example, "call off" [=cancel], "call the game off," "call off the game." figurative (economics: reduce) (mecazlı)azaltmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  düşürmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
draw a crowd v exprverbal expression: Phrase with special meaning functioning as verb--for example, "put their heads together," "come to an end." (attract people's attention)(kalabalığın, vb.) ilgisini çekmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 That band always draws a crowd.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'crowd' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: crowded the [room, stadium, auditorium], an [angry, upset] crowd, was a real crowd pleaser, daha fazlası...

crowd' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'crowd'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.