WordReference tam bu tümceyi çeviremiyor ancak her bir kelimeye tıklayarak anlamını görebilirsiniz.

crash helmet


Aradığınız tam cümleyi bulamadık.
"crash" için olan girdi aşağıda gösterilmektedir.

Ayrıca bakınız: helmet

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
crash viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (collide with [sth])çarpmak, bindirmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  çarpışmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 If you drive too fast, you'll crash.
crash into [sb/sth] vi + prep (collide violently) (birisine, bir şeye)çarpmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 A drunk driver crashed into the side of the house. The skier crashed into the other skier.
crash [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (vehicle: cause to collide)çarptırmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  kaza yapmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 Roger crashed his bike and had to retire from the race.
crash [sth] into [sth] vtr + prep (vehicle: cause to collide with [sth](bir şeye)bindirmek, çarpmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 He crashed his car into a tree.
crash viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (fall, break loudly) (yere düşerek)parçalanmak, kırılmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The clock crashed to the ground when it fell off the wall.
 Duvar saati yere düşerek parçalandı (or: kırıldı).
crash nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (collision)çarpışma i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  araba kazası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The crash made a loud noise.
 Çarpışma sırasında şiddetli bir ses duyuldu.
crash nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (loud noise)gürültü i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  şangırtı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 They heard a crash in the kitchen.
crash nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (finance: fall) (finans)ani düşüş, çöküş i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The crash of 1929 was one of the worst ever.
 Bu cümle, İngilizce cümlenin çevirisi değildir. Borsadaki ani düşüş yatırımcıları zor durumda bıraktı.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
crash adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." informal (course: intense, rapid)yoğun s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  (kurs, vb.)hızlandırılmış s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 He took a crash course in Spanish before going to Mexico.
crash nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (aviation: violent landing)uçak kazası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The crash broke the plane in two.
crash viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (fail suddenly) (borsa, vb.)çökmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The stock market crashed in 1929.
crash viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (computer: stop working) (bilgisayar)çökmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 Windows® crashed again. I need to reboot.
crash viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." figurative, slang (sleep) (mecazlı)geceyi geçirmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  uyumak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  yatmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  sabahlamak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 He crashed at my house Saturday night.
crash viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." figurative, slang (fall asleep) (mecazlı)uyumak, uykuya dalmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 I just crashed when I got home, and woke up four hours later.
crash [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (knock violently) (şiddetle)çarpışmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 They crashed their heads together.
crash [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (break, smash [sth](atarak, fırlatarak)kırmak, parçalamak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  paramparça etmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 He crashed the vase against the wall.
crash [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." slang (enter uninvited)davetsiz olarak gitmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 That guy wasn't invited. He just crashed the party.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
car crash nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (automobile accident)araba kazası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The driver was killed in the car crash but the passenger survived.
crash down vi + adv (collapse, fall)yıkılmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  çökmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 After they detonated the explosives, the old bridge crashed down into the ravine.
plane crash nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (aircraft accident)uçak kazası i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 A stone memorial commemorates the plane crash of 1981.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

crash helmet' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'crash helmet'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar
Uygunsuz bir reklamı rapor et.