climbing

UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈklaɪmɪŋ/

Bu sayfada: climbing, climb

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
climbing adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (plant: creeping) (bitki)tırmanıcı s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  sarmaşık türünden s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 The rear wall of the house is covered in climbing plants.
climbing nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (sport: scaling mountains)dağcılık (sporu) i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Climbing is a good form of exercise, as long as you are careful.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
climb viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (ascend, go up)çıkmak, yükselmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 We still have to climb before we can descend into the valley.
 Vadiye inebilmek için biraz daha yükseğe çıkmamız gerekiyor.
climb [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (mountain) (dağ)tırmanmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 He climbed the mountain.
 Adam dağa tırmandı.
climb [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (ascend using hands and feet)tırmanmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 He climbed the tree.
climb viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (slope up)yukarı doğru çıkmak, yokuş yukarı çıkmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The path climbs from here.
climb nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (ascent)tırmanış i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  çıkış, yükseliş i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The climb is steep and lasts for a mile.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
climb viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (aircraft: go up) (uçak)yükselmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The plane climbed after take-off.
climb [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." figurative (go up in organization) (meslekte, vb.)yükselmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 He spent 25 years climbing the company's ranks before becoming president of it.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
climbing | climb
İngilizceTürkçe
mountain climbing nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (mountaineering)dağ tırmanışı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  dağcılık i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'climbing' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: use climbing [gear, shoes, ropes], practice on a climbing [wall, frame], go to a climbing gym, daha fazlası...

climbing' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'climbing'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar
Uygunsuz bir reklamı rapor et.