cane

Listen:
 [ˈkeɪn]


Inflections of 'cane' (v): (⇒ conjugate)
canes
v 3rd person singular
caning
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
caned
v pastverb, past simple: Past tense--for example, "He saw the man." "She laughed."
caned
v past pverb, past participle: Verb form used descriptively or to form verbs--for example, "the locked door," "The door has been locked."

WordReference English-Turkish Dictionary © 2019:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
cane nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (walking stick)baston, değnek i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Grandpa uses a cane when he walks long distances.
cane nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (rod used as punishment)sopa i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 In the old days, teachers used to keep a cane in the classroom for discipline.
the cane nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (punishment: beating with stick) (ceza)sopayla dövme i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  sopalama i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The cane used to be a standard punishment for misbehaving in school.
cane nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (raspberry stem)ahududu veya böğürtlenin sap kısmı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
cane vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (hit as punishment)sopalamak, sopayla dövmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
cane nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (woody stems: for wickerwork) (içi boş tahta çeşidi)kamış i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 I bought a chair made of cane at the yard sale.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
cane nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. US, abbreviation (sugar cane)şeker kamışı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 This sugar is made from organic cane.
cane nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (rod or cylinder)çubuk i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  değnek i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
cane [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." UK, slang (consume a lot of) (bir şeyi)aşırı tüketmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  çok içmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  çok yemek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
cane [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (repair or make [sth] with cane)onarmak, tamir etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 Mr. Francis caned an antique chair to restore it.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2019:

Bileşik Şekiller:
İngilizceTürkçe
candy cane nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. US (curved confectionery stick)baston şeker i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Candy canes are popular around Christmastime.
sugar cane,
sugarcane
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
(tall plant from which sugar is obtained)şeker kamışı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
sugar cane nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (stem of sugarcane plant)şeker kamışı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The children liked to suck the sweet juice from the sugar cane.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'cane' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: (raw or) cane sugar, cane [fields, production, plantations], cane [chairs, furniture], daha fazlası...

cane' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'cane'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.