butcher

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈbʊtʃər/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/ˈbʊtʃɚ/ ,USA pronunciation: respelling(bŏŏchər)


WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
butcher nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (person who prepares meat)kasaplık (mesleği) i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Ask the butcher directly if you want a special cut of meat.
butcher,
UK: butcher's,
butcher's shop
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
(meat shop, department)kasap (dükkânı) i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The butcher is open until 5:00, but the rest of the store closes at 8:00.
butcher vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (do a bad job)(bir işi) kötü yapmak, rezil etmek, berbat etmek, yüzüne gözüne bulaştırmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
butcher [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (animal: slaughter) (hayvan)kesmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  boğazlamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 I don't want to live near a place that butchers animals.
butcher [sb] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." figurative (person: kill) (insan)öldürmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  katletmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The newspaper reported that the man butchered all three of his children.
butcher [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." figurative (botch) (mecazlı)mahvetmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  rezil etmek, berbat etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  katletmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 Many of her fans think the director butchered her novel.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
butcher nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (murderer)katil i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  cani i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'butcher' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: go to the butcher shop, UK, slang: Let me have a butcher's at your [work, cut, new phone]., daha fazlası...

butcher' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'butcher'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.