bundle

UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈbʌndəl/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/ˈbʌndəl/ ,USA pronunciation: respelling(bundl)

Inflections of 'bundle' (v): (⇒ conjugate)
bundles
v 3rd person singular
bundling
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
bundled
v pastverb, past simple: Past tense--for example, "He saw the man." "She laughed."
bundled
v past pverb, past participle: Verb form used descriptively or to form verbs--for example, "the locked door," "The door has been locked."

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
bundle nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (bunch, group)grup, topluluk i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The professor carried a bundle of papers to his office.
bundle,
bundle of [sth]
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
([sth] wrapped for transport)küme i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  deste i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  demet i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 George put the bundle of firewood in the trunk of his car.
bundle vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (wrap together)sarmak, sarıp sarmalamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
bundle nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (items sold together)birlikte satılan mallar i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The console is sold as a bundle along with three games.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
bundle nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. slang (lots of money) (argo)yığınla para, tomarla para i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
bundle nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (wad: of paper money)tomar i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 A bundle of cash bulged in the man's breast pocket.
bundle nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (biology: strands of tissue) (biyoloji)doku demeti i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
bundle,
vascular bundle
nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc.
(vascular bundle)elyaf demeti i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
bundle viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." NZ, slang (give birth)doğurmak, doğum yapmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
bundle viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (sleep in bed of betrothed)beşik kertmesiyle aynı yatağı paylaşmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
bundle out vi + adv (exit unceremoniously) (tren, vb.)-den inmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  teklifsizce çıkmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The train pulled up at the platform and all the passengers bundled out.
bundle in vi + adv (enter unceremoniously)teklifsizce girmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The room was small and it was a bit of a squash, but everyone bundled in.
bundle,
bundle off,
bundle out,
bundle into
vi + prep
(leave unceremoniously)aceleyle gitmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
bundle vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (group products for sale)satış için ürünleri gruplandırmak, bir araya koymak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
bundle [sb] into [sth] vtr + prep (push quickly)acele ettirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Deyimsel fiiller
İngilizceTürkçe
bundle [sth] up vtr phrasal sepphrasal verb, transitive, separable: Verb with adverb(s) or preposition(s), having special meaning, divisible--for example, "call off" [=cancel], "call the game off," "call off the game." (wrap together)sarmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  sarıp sarmalamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The man bundled up my fish and chips in newspaper.
bundle up vi phrasalphrasal verb, intransitive: Verb with adverb(s) or preposition(s), having special meaning and not taking direct object--for example, "make up" [=reconcile]: "After they fought, they made up." slang (dress warmly)sıkı giyinmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 It is best to bundle up before going out into cold weather.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'bundle' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: bundle them [up, together], bundle them [up] with, bundle the [clothes, sandwiches] [up], daha fazlası...

bundle' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'bundle'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar
Uygunsuz bir reklamı rapor et.