bubbling

Listen:


From the verb bubble: (⇒ conjugate)
bubbling is: Click the infinitive to see all available inflections
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
Bu sayfada: bubbling, bubble

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
bubbling adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (full of bubbles)baloncuklu, balonlu s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  kabarcıklı s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  köpüren/fokurdayan s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 The three witches stood around a bubbling cauldron.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
bubble nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. often plural (liquid, soap)(sabun) köpük i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  kabarcık i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Wilma relaxed in the bathtub, surrounded by bubbles. Bubbles rose to the surface of the fizzy drink.
bubble nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (gas globule in solid)hava kabarcığı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 There were bubbles trapped in the glass.
bubble nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (protection from reality) (mecazlı)güzel günler çoğ. i.çoğul isim: Birden fazla varlığı ya da kavramı ifade eder.
  korunaklı hayat i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 These students will be in for a shock when they leave the bubble of their life on campus and try to find jobs.
bubble nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (economy)(ekonomide) balon, gerçek varlığı olmayan endüstri, iş, vb. i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 After the end of the bubble, consumer spending decreased.
bubble viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (soap: froth, form bubbles) (sabun)köpürmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
bubble viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (liquid: froth, form bubbles)kabarcıklar çıkarmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  köpüklenmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 If the water starts to bubble, turn down the heat.
bubble viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (liquid: gurgle)şırıldamak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  lıkırdamak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 A small stream bubbled nearby.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
bubble nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (sound of liquid)lıkırtı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  şırıltı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
bubble nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (clear dome)cam kubbe i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
bubble nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (blown using gum) (sakız)balon i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'bubbling' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:

bubbling' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'bubbling'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.