blister

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ˈblɪstər/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/ˈblɪstɚ/ ,USA pronunciation: respelling(blistər)

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
blister nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (swelling filled with fluid)su toplamış kabarcık, kabartı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  (tıp)vezikül i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The blisters on Julie's heels are large and painful.
blister nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (air pocket in paint surface, etc.) (boya, vb.)hava kabarcığı, kabarcık i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  kabarıklık i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Brett smoothed out the blisters in the freshly laid wallpaper.
blister viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (form blisters)su toplamak, kabarmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The burn on Mac's arm has blistered.
blister viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (paint, etc.: form air pockets) (boya, vb.)kabarcıklanmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  kabarmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The paint blistered because there was damp within the walls.
blister [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (raise a blister on)su toplatmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  kabartmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 These new shoes have blistered my heels.
blister [sb] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." US, slang (reprimand, criticize)azarlamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  paylamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  (gündelik dil)fırçalamak, fırça atmak, fırça çekmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 Caroline blistered her daughter for her inappropriate behavior.
blister [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (subject to intense heat)kasıp kavurmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 A hot summer sun blistered the valley.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
blister [sb/sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." US, slang (defeat, outshine)yenmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  mağlup etmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  gölgede bırakmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 Our team blistered the opposing team, wining by 20 points.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'blister' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: a blister pack of [pills, medication], [store, pack, buy] meat in a blister pack, have a blister on my [foot, finger, hand], daha fazlası...

blister' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'blister'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.