WordReference tam bu tümceyi çeviremiyor ancak her bir kelimeye tıklayarak anlamını görebilirsiniz.

blazing star


Aradığınız tam cümleyi bulamadık.
"blazing" için olan girdi aşağıda gösterilmektedir.

Ayrıca bakınız: star
Bu sayfada: blazing, blaze

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
blazing adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (fire: burning brightly)cayır cayır yanan, alevlenmiş s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 The neighborhood residents stared in horror at the blazing house fire.
blazing adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (sun: bright, hot) (güneş)kavurucu s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 You shouldn't stay out in the blazing sun like that without sunscreen.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
blaze nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (fire)yangın, alev, ateş i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Three fire engines were called to tackle the blaze at the factory.
blaze nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (bright light)parlak ışık i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  ışıltı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The soldiers could see the blaze of a lantern far ahead.
a blaze of [sth] nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. figurative (anger, etc.: intense burst)ani öfke patlaması i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  sinir patlaması i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  (sinirden, vb.)köpürme i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Graham yelled at his son in a blaze of anger.
blaze viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (burn brightly)alev alev yanmak, tutuşmak, parlayarak alevlenmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The campfire blazed in the darkness.
blaze viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (shine)parlamak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  ışıldamak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The stars blazed in the winter night sky.
blaze viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (gun: fire continuously)yaylım ateşi açmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
blaze nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (brightness)parıltı i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  aydınlık i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  parlaklık i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 A sudden blaze lit up the sky.
blaze nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (mark indicating trail) (yol bulmak için çizilen)işaret i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The Appalachian Trail is marked with white blazes.
blaze nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (marking on animal's face) (hayvanın yüzünde)benek, leke i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 A black horse with a white blaze on its forehead galloped across the field.
blaze viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." ([sb]: move fast)hızlı hareket etmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
blaze [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (mark a trail) (yol bulmak için)işaret koymak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  işaretlemek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The hiking trail was blazed by the Boy Scouts.
blaze [sth],
blaze [sth] abroad
vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat."
(make known)ilan etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Bileşik Şekiller:
blazing | blaze
İngilizceTürkçe
blazing fast,
blazing-fast
adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house."
US, figurative (rapid)çok hızlı s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  (mecazlı)ok gibi s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
Not: A hyphen is used when the adjective precedes the noun
 The racehorse's pace was blazing fast.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

blazing star' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'blazing star'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.