align

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/əˈlaɪn/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/əˈlaɪn/ ,USA pronunciation: respelling(ə līn)

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
align [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (make level)hizalamak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The carpenter aligned the two beams.
align [sth] with [sth] vtr + prep (make level with)aynı hizaya getirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 Craig aligned the banister with the adjacent kitchen counter.
align [sb] with [sb/sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." figurative (ally)işbirliği içine sokmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  işbirliği yapmak, işbirliği içine girmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 The sudden betrayal aligned Samantha with her former enemy.
align yourself with [sb/sth] v exprverbal expression: Phrase with special meaning functioning as verb--for example, "put their heads together," "come to an end." figurative (agree with)aynı fikirde olmak, hemfikir olmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  aynı düşünceyi paylaşmak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 By agreeing with the decision to move forward with the plans, I unknowingly aligned myself with Anthony.
align viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (be level)aynı hizada olmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The bookshelf and the mantel align perfectly.
align with [sth] vi + prep (be level with)aynı hizada olmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  hizalanmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The bookshelf aligns perfectly with the mantel.
align with [sth] vi + prep figurative (conform)uymak f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  uyumlu olmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 Crosby's behavior aligns with the culture of the group.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
align [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (bring into balance)ayarlamak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The new mechanic aligns wheels for free.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'align' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: align (it) with the [edge, sun, others], aligned himself with [the rules, her values, the regulations], aligned himself with [a political party, the proposal, an initiative], daha fazlası...

align' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'align'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.