WordReference tam bu tümceyi çeviremiyor ancak her bir kelimeye tıklayarak anlamını görebilirsiniz.

advanced standing


Aradığınız tam cümleyi bulamadık.
"advanced" için olan girdi aşağıda gösterilmektedir.

Ayrıca bakınız: standing
Bu sayfada: advanced, advance

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
advanced adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (person: ahead of others)önde, ileri s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 Jenna is an advanced reader for her age.
advanced adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (more developed)ileri düzeyde, ileri seviyede s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  üstün s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 George's reading skills are advanced for his age.
advanced adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (not basic)gelişmiş, ilerlemiş s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 Alice easily passed the advanced biology course.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
advanced adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (ideas: progressive) (fikir, vb.)ileri s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
  modern s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 Galileo's ideas were advanced for his time.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
advance [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (move forward)ileri gitmek, ileri götürmek, ilerlemek, ilerletmek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 In the chess game, he advanced his pawn forward two spaces.
 Satranç oyununda, piyonunu iki kare ilerletti.
advance [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (further)yükseltmek, geliştirmek, terfi ettirmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 He advanced his career by winning clients.
 Adam birçok müşteri kazanmak suretiyle kariyerini geliştirdi.
advance nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (movement forward)ilerleyiş, harekat i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  avans, ön ödeme i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The advance of the killer bees throughout the country can't be stopped.
 Katil arıların ülke çapındaki ilerleyişi durdurulamamaktadır.
 Çalışanların avansları gelecek hafta içinde ödenecektir.
advance adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (issued ahead of schedule) (sayı, vb.)ön s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 I have an advance copy of tomorrow's newspaper.
advance viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (move forward)ilerlemek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The invading army was advancing.
advances nplplural noun: Noun always used in plural form--for example, "jeans," "scissors." (progress)ilerlemeler, gelişmeler çoğ. i.çoğul isim: Birden fazla varlığı ya da kavramı ifade eder.
 You have made great advances in your English studies.
advance nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (loan)avans i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 His boss gave him a three hundred dollar advance on his wages.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
advance adjadjective: Describes a noun or pronoun--for example, "a tall girl," "an interesting book," "a big house." (placed toward the front)öndeki, önde bulunan s.sıfat: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) niteliklerini, sayılarını, ölçülerini belirtir.
 The advance train cars are all first class.
advance nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (progress)ilerleme i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  gelişme i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The advance of democracy is a slow one.
advance nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (increase)artış i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
  yükselme i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 The advance in stock prices continued on strong earnings reports.
advance nnoun: Refers to person, place, thing, quality, etc. (attempts at romance)kur, kur yapma i.isim: Canlı cansız bütün varlıkları ve kavramları ifade eder.
 Linda made it clear that Don's advances were not welcome.
advance viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (increase in value)artmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  değer kazanmak geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
  kıymetlenmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The stock price continued to advance to new highs.
advance viintransitive verb: Verb not taking a direct object--for example, "She jokes." "He has arrived." (improve, progress)ilerlemek, ilerleme kaydetmek geçişsiz f.geçişsiz fiil: Fiil bir nesne olmadan gerçekleşiyor ve sadece öznenin üstünde kalıyorsa bu geçişsiz fiildir (örnek: "çocuk konuşuyor").
 The child's reading skills are advancing.
advance [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (propose)teklif etmek, önermek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 I have a proposal that I want to advance to you.
advance [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (hasten)çabuklaştırmak, hızlandırmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 Let's advance our departure because a hurricane is coming.
advance [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (lend)avans vermek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
  borç vermek f.fiil: Varlıkların ve kavramların (isimlerin) yapmış oldukları hareketleri, içinde bulundukları durumları, etkilendikleri işleri ifade eder.
 His boss advanced him three hundred dollars.
advance [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (increase)artırmak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  yükseltmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 You can advance the price, but you might lose sales.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.

advanced standing' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'advanced standing'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.