acknowledge

Listen:
UK:*UK and possibly other pronunciationsUK and possibly other pronunciations/ækˈnɒlɪdʒ/US:USA pronunciation: IPA and respellingUSA pronuncation: IPA/ækˈnɑlɪdʒ/ ,USA pronunciation: respelling(ak nolij)


Inflections of 'acknowledge' (v): (⇒ conjugate)
acknowledges
v 3rd person singular
acknowledging
v pres pverb, present participle: -ing verb used descriptively or to form progressive verb--for example, "a singing bird," "It is singing."
acknowledged
v pastverb, past simple: Past tense--for example, "He saw the man." "She laughed."
acknowledged
v past pverb, past participle: Verb form used descriptively or to form verbs--for example, "the locked door," "The door has been locked."

WordReference English-Turkish Dictionary © 2020:

Temel Çeviriler
İngilizceTürkçe
acknowledge [sth],
acknowledge that
vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat."
(admit, accept as true)onaylamak, kabul etmek, doğruluğunu tasdik etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 I acknowledge that I could have made better decisions.
 Kabul ediyorum, daha iyi kararlar alabilirdim.
acknowledge [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (recognise) (gerçeği, vb.)kabul etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The father acknowledged his paternity of the child, based on a strong physical resemblance.
acknowledge [sb],
acknowledge [sb] for [sth]
vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat."
(thank [sb] for)teşekkür etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The president acknowledged her contributions in a ceremony.
 Başkan, tören için yaptığı katkılardan dolayı kadına teşekkür etti.
 
Ek Çeviriler
İngilizceTürkçe
acknowledge [sth] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (confess)itiraf etmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
  kabullenmek geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 The killer acknowledged his guilt in court.
acknowledge [sb] vtrtransitive verb: Verb taking a direct object--for example, "Say something." "She found the cat." (greet)tanımak geçişli f.geçişli fiil: Fiillin belirttiği hareket ya da olay nesne üzerinde gerçekleşiyorsa yani bir nesneyi etkiliyorsa bu geçişli fiildir (örnek: "çocuk yemeğini yedi").
 He didn't even acknowledge me.
  Önemli bir şeyler mi eksik? Hata bildirin ya da geliştirme önerin.
'acknowledge' bu girdilerde da bulundu:
İngilizce tanımda:
Eşdizimler: acknowledge his [existence, presence], acknowledge the [necessity, presence, existence] of, acknowledge her [brilliance, potential], daha fazlası...

acknowledge' sözcüğü/sözcükleri ile ilgili forum tartışmaları:

Google Çeviri'nin tercümesine göz atabilirsiniz şu söz için: 'acknowledge'.

Diğer dillerde: İspanyolca | Fransızca | İtalyanca | Portekizce | Romence | Almanca | Hollandaca | İsveççe | Rusça | Polonyaca (Lehçe) | Çekçe | Yunanca | Çince | Japonca | Korece | Arapça

Reklamlar
Reklamlar

Uygunsuz bir reklamı rapor et.